Jdi na obsah Jdi na menu
 


Metoda závodního chovu

Holub není pro mě sportovní nástroj,nezneužívám ho k mé slávě,nezvedám si na něm osobní ego.

Je to můj přítel a já se k němu s úctou chovám,je to živočišný druh jako já a respekutuji to.

JE TO MŮJ KAMARÁD....heart

Vyzkoušel jsem klasické vdovství,totální(suché i mokré) a přirozenou metodu.Zkoušel jsem držet jedno oddělení na vdovce a druhý na přírodu a velmi pozorně jsem sledoval rozdíly ve výkonu.Výsledek?Nevidím zásadnější rozdíly.Vdovci mají plus v jednoduchosti(méně práce),lépe jdou do holubníku ze závodu.I méně zkušený chovatel má šanci uspět. Mínus mají v nervozitě(hlavně vdovy).

V přirozené metodě je plus v holubicích,které v dobrém stavu hnízda jsou zabijáci,jsou i samci,kteří závodí výborně s hnízda.Hlavní je klid na holubníku.Mínus je ve větší práci a pozorování chovatele,chyba v systému=neúspěch,nestabilní forma závislá na stavu hnízda,propracované krmení do detailů,častější vyvážení.

 

tr--1-.png

U mě v rodině se dělal vrcholový sport na té největší možné úrovni a vím,že tvrdý tréning nejde ničím nahradit-NIČÍM!!!

pilule.jpg

Různé pilulky a cosi jiného a drahého,to je jen třešnička na dortu a já právě vidím okolo sebe pravý opak.

let.jpg

Holoubci:Na rok 2019 mám v chovu moji milovanou holubičku Jasnou 11/344,Bumeranga 13/382, čtyři páry Janssenů(Rodr+Ing.Grék) Rozhodl jsem se držet jen holuby Janssen z chovu Pavla Rodra a ing.Petra Gréka.Tyto holoubci jsou opravdový rakety.Statistika na mém holubníku ukázala,že 70% špičkových doletů je právě z holubů pana Rodra,někteří zaletěli i špic na DT viz.ZZ Oostende 2016 4.místo v Čechách 14-0117-68 He !   

milda-narozky---he-344-052.jpgJasná 11/344

Chci se specializovat na olympijské kategorie-koeficienty,body v mistrovství OS mě nezajímají.

holoubata.jpg

Holoubata:Holoubat si nechávám do 50ks.Jelikož jsem velmi pracovně vytížený(chov akvarijních ryb+ dva obchody),holoubata nezávodí,ale musí podstoupit velmi tvrdý jarní tréning,co vydrží to závodí již spolehlivě.

1051229_klicky-zdrava-vyziva-strava-jidlo-naklicene-zrna.jpg

Krmení:Krmím celoročně Versele-Laga.Dle potřeby směsi domíchávám ječmenem.

Často nechávám zrniny klíčit.

malto.jpg

Doplňky stravy viz sekce Příroda léčí.Dále po konzultaci s českým špičkovým cyklistou rozděluji cukry,živočišné proteiny....atd. a přesně vím,co mám přidat na KT nebo na DT,je v tom opravdu rozdíl,tohle si ale musím nechat jako rodinné stříbrosmiley

elxvs048.jpg

Hygiena:V závodní sezoně čistím 3x denně+vysavač,1x za rok dělám generální úklid(budníky ven).

dravec.jpg

Dravci:Také mám dravce,také mám ztráty,také se bojím o holoubky.Ale dravci za to nemohou,kdo jim zničil biotop?Lidé!! A proto nám loví holoubky.Kde mají přirozenou potravu - bažanty,koroptve....nemají-lidé to zničili,NEDIVME SE !!!

klatovy-nvp-2013-014.jpg

Mám pejska,který chrání moje holoubky,mnoho dravců již vyrušil při ulovení holuba na zahradě,Dardo díkyyes

 

partner-kopie.jpgpenize.jpg

 

Budoucnost:Myslím si,že zase nebude tak zle(po nás potopa).Jsem optimista a věřím,že se lidé začnou opět vracet k přírodě a že tento holubářský sport bude žít dál.V ČR chybí trochu té profesionality,myslím tím dát chovateli motivaci.Lidé se ptají,proč to děláš?Co z toho máš?Říkám,materiálně nic a pocit nejde vysvětlit.Takto se mladí do toho nepohrnou.....Jo kdybych řekl,že letíme závod,kde mohu vyhrát např.20000,- a za měsíc zase....tak to tomu človíčku může v hlavě šrotovat.Je třeba oslovit firmy-sponzory a od ZO(nebo obráceně) motivovat chovatele.My máme v MS Blatná tři sponzory,kteří dávají na každý závod cenu,každý závod se o něco letí.....v tom vidím budoucnost. 

km.jpg

Co se týče směrů závodů,tak na ST a DT je dobré pouštět z jednoho směru,rád bych létal východ.Na KT zastávám názor,že pro regulérnost by bylo dobré pouštět ze všech směrů S,Z,V,J....jednou bude mít holt výhodu ten,podruhé tenhle.....člověk míní-pánbůh mění.  

(je to jen můj názor a pocit,nikomu tento obsah nevnucuji)

24863428-ruce-drzi-zeleny-ve-tvaru-srdce-strom-strom-usrdce.jpg

 

 

 

  

 
 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< březen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 19079
Měsíc: 959
Den: 40